KORG NAUTILUS OLŚNIEWAJĄCA NOWOŚĆ KORG

Najbardziej olśniewająca i ekspansywna kolekcja dźwięków, jakie kiedykolwiek umieszczono w syntezatorze Korg

 

NAUTILUS przesuwa granice możliwości syntezatora wydajności i stacji roboczej.
Dzięki mocy dziewięciu silników napędzających nowe podejście do dźwięków, obfitemu próbkowaniu, nagrywaniu dźwięku, efektom i mocy przetwarzania, po prostu nie ma innego syntezatora, który zapewnia więcej do eksploracji dźwiękowej, z przepływem pracy, który doprowadzi Cię tam szybciej niż kiedykolwiek.
Korg spędził lata na udoskonalaniu wszystkich naszych technologii cyfrowych, analogowych, przetwarzania i sprzętu i dostarczaniu ich w sposób, który pomaga muzykowi połączyć się z ich instrumentem. Rezultatem jest niesamowicie potężny, jedyny w swoim rodzaju NAUTILUS.

 

CECHY:

Dziewięć różnych silników dźwiękowych oferuje ogromną moc ekspresji
Nowe dźwięki oferowane w trzech szerokich kategoriach
Pokrętło DYNAMICS umożliwia delikatną ekspresję
Dokonuj intuicyjnych zmian w dźwiękach za pomocą pokręteł czasu rzeczywistego
Interfejs użytkownika zaprojektowany z myślą o łatwej obsłudze
Wygodny arpeggiator i funkcje ścieżki perkusyjnej
Kolorowy wyświetlacz TouchView
Tryb listy zestawów, który demonstruje swoją moc podczas występów na żywo
Otwarty system próbkowania
16-ścieżkowy sekwencer MIDI / 16-ścieżkowy rejestrator audio
16 wbudowanych procesorów efektów
Porty hosta USB / MIDI obsługują powierzchnie sterowania MIDI
Płynne przejścia dźwiękowe, które eliminują przerwy podczas zmiany dźwięków, niezależnie od trybu, w którym się znajdujesz
Dostępny model 88-klawiszowy z dotykowym fortepianem, 73-klawiszowy z lekkim dotykiem i model z 61 klawiszami

 

Dziewięć różnych silników dźwiękowych oferuje ogromną moc ekspresji

NAUTILUS posiada dziewięć dedykowanych silników dźwiękowych do realistycznego odtwarzania dźwięków, takich jak pianina, pianina elektryczne, organy i inne.

Nowe dźwięki oferowane w trzech szerokich kategoriach

Podejście do dźwięku zawartego w NAUTILUS rozpoczęło się od odrzucenia przez Korga naszych uprzedzeń co do tego, jaki dźwięk powinien wyglądać na konwencjonalnej muzycznej stacji roboczej, a zamiast tego skupiło się na przesunięciu granic samplowania i programowania w celu stworzenia zupełnie nowej klasyfikacji programów, którą podziel na trzy grupy:
„Unikalne” dźwięki:
NAUTILUS zapewnia charakterystyczne dźwięki, w tym pętle fraz, przygotowane fortepiany, znalezione instrumenty perkusyjne i inne. Wiele rzadko słyszanych instrumentów muzycznych, które można znaleźć w różnych regionach świata, może być trudnych do grania, ale NAUTILUS zawiera charakterystyczne frazy grane na tych instrumentach. Używaj tych zwrotów tak, jak są w swoich piosenkach – niech Twoja wyobraźnia będzie twoim przewodnikiem. NAUTILUS zawiera dźwięki, które po raz pierwszy zostały zsamplowane specjalnie dla tego instrumentu, w tym przygotowane dźwięki fortepianu utworzone przez umieszczenie różnych obiektów między strunami fortepianu i nagranie sampli lub dźwięki „znalezionej perkusji”, powstałe w wyniku przekształcenia zwykłych przedmiotów w instrumenty do uderzenia. Te nowe i tajemnicze dźwięki nie tylko nadają Twoim piosenkom nieoczekiwany smak, ale oferują również szerokie możliwości tworzenia efektów dźwiękowych wykorzystywanych w muzyce filmowej i telewizyjnej.
„Aktualne” dźwięki:
NAUTILUS oferuje również najświeższe dźwięki, które dobrze komponują się z dzisiejszą sceną muzyczną, w tym syntezatory, zestawy perkusyjne, efekty specjalne i nie tylko. Jeśli chodzi o syntezatory, na początek koniecznie sprawdź dźwięki EDM, electro i chiptune. Ponadto NAUTILUS zawiera ponad 50 rodzajów zestawów perkusyjnych – dźwięków, które najsilniej odzwierciedlają zmiany zachodzące w muzyce w czasie. Dźwięki efektów specjalnych oferują pożyteczny materiał, taki jak bębny dodawane do muzyki tanecznej w celu tworzenia beatów – dźwięków, które można od razu wykorzystać.
Dźwięki standardowe:
Zebraliśmy wszystkie najważniejsze dźwięki, których potrzebuje stacja robocza, w tym pianino, pianino elektryczne, gitara, gitara basowa i inne, obejmujące wszystkie gatunki. Dla nowo zsamplowanego brzmienia fortepianu nagraliśmy również cudowną atmosferę studyjną, a brzmienie fortepianu i otoczenia można łączyć tak, jak zechcesz, z nowym dźwiękiem otoczenia. Dodano nowy model pianina elektrycznego z charakterystycznym grubym brzmieniem, który świetnie sprawdza się w funkowych stylach gry. Dodaliśmy również wiele fraz, które pozwalają odtwarzać rzeczywiste wykonania partii gitary i basu, które mogą być przydatne dla klawiszowców.

Pokrętło DYNAMICS umożliwia delikatną ekspresję

Pokrętło DYNAMICS umożliwia natychmiastową kontrolę zmian głośności i tonu w zależności od tego, jak mocno grasz na klawiaturze (dynamika); i możesz dostosować to pokrętło w czasie rzeczywistym, aby dopasować odczucie gry na klawiaturze wymagane dla każdego stylu i utworu. Nawet grając ten sam dźwięk, możesz obrócić to pokrętło, aby uzyskać wrażenie grania zupełnie innego dźwięku. Znajdując odpowiednie ustawienie dla swojego stylu gry, odkryjesz jeszcze więcej możliwości, jakie oferuje NAUTILUS.
Kiedy aktywujesz pokrętło DYNAMICS i przekręcasz je w lewo, klawiatura reaguje łagodniej na twoją grę, zapewniając szeroki zakres dynamiki. Pozwala to na delikatną, ekspresyjną grę przy akompaniamencie fortepianu solo lub wokalu, co bezpośrednio odzwierciedla dynamikę Twojego wykonania. Z drugiej strony przekręcenie gałki w prawo daje mocniejszą, bardziej płaską charakterystykę dynamiki. To wydobywa dźwięk, gdy grasz w zespole lub zespole, co działa najlepiej, gdy grasz bardziej równomiernie.

Dokonuj intuicyjnych zmian w dźwiękach za pomocą pokręteł czasu rzeczywistego

Sześć pokręteł RT (czasu rzeczywistego) w lewym górnym rogu panelu zapewnia bezpośrednią kontrolę nad zmianami brzmień PROG i COMBI. Do każdego pokrętła przypisano różnorodne funkcje, które pozwalają cieszyć się wprowadzaniem zmian w dźwiękach, takich jak odcięcie filtra i głębokość efektu, czas bramki, tempo i wahania arpeggiatora lub ścieżki perkusji, typ werbla i inne. W trybie COMBI możesz grupować barwy i kontrolować ich poziomy za pomocą pokręteł. Co więcej, możesz wcisnąć te pokrętła w panel, aby zablokować je na miejscu, zapobiegając ich przypadkowej zmianie podczas gry. Na przykład możesz użyć tego, aby włączyć tylko te pokrętła, których często używasz na scenie i wcisnąć te, których nie potrzebujesz.

Interfejs użytkownika zaprojektowany z myślą o łatwej obsłudze

W przypadku NAUTILUS całkowicie przemyśleliśmy interfejs użytkownika, biorąc pod uwagę, że elementy sterujące na panelu stają się gęstsze w miarę dodawania większej liczby funkcji. Interfejs NAUTILUS pozwala użytkownikom znaleźć tylko to, czego szukają, gdy tylko zrozumieją zasady.
Przycisk MODE pozwala zobaczyć, co wybrałeś w każdym trybie na jednym ekranie, od PROG i COMBI po listę set, próbkowanie, sekwencję i tryby globalne. Każdy tryb ma zakładki dla każdej funkcji, a przyciski PAGE zapewniają bardziej szczegółową edycję i spójne operacje. Dzięki przyjaznej dla użytkownika nawigacji NAUTILUS, możesz w dowolnym momencie nacisnąć przycisk MODE, aby powrócić do początku, jeśli się zgubisz. Wyświetlacz jest dostępny w trybie ciemnym, w którym jako podstawowy kolor stosuje się czarny, aby zmniejszyć zmęczenie oczu.
Sześć przycisków szybkiego dostępu jest również dostępnych jako przyciski skrótów. NAUTILUS oferuje ponadto cztery szablony jako kontynuacja poprzednich przyjaznych dla użytkownika funkcji, które mogą być używane do wybierania trybów, takich jak PROG i COMBI, jako przyciski transportu do odtwarzania i nagrywania sekwencera i tak dalej. Możesz także wybrać własne ustawienia, jak chcesz. Co więcej, możesz dowolnie przypisywać często używane funkcje i zapisywać je w jednym z czterech zestawów.

Wygodny arpeggiator i funkcje ścieżki perkusyjnej

Dostępne są cztery sceny wzorów arpeggio i zestawów ścieżek perkusyjnych, które idealnie pasują do każdego zaprogramowanego brzmienia PROG i COMBI. Są one przydatne do przełączania się między scenami podczas ich odtwarzania, do użytku podczas improwizacji podczas występów lub do poszerzania wizji podczas komponowania muzyki zaczynającej się od dźwięku.

Otwarty system próbkowania

Używając otwartego systemu próbkowania KORG, NAUTILUS może szybko samplować zewnętrzne źródło dźwięku, niezależnie od tego, czy NAUTILUS jest w trybie Program, Combination czy Sequencer. Tryb Open Sampling może nawet ponownie próbkować wydajność samego NAUTILUSA. Bank sampli użytkownika, który rozszerza wygodę biblioteki sampli EX na sampli użytkownika, umożliwia ładowanie i odtwarzanie własnych sampli, wykorzystując gigantyczną pojemność SSD.
Próbki w formacie AIFF, WAV, SoundFont 2.0 i AKAI S1000 / 3000 można załadować do pamięci za pośrednictwem pamięci USB. Ponadto można użyć adaptera USB Ethernet do wymiany dużych ilości przykładowych danych z komputerem z dużą prędkością. Instrumenty lub próbki, które wcześniej utworzyłeś na swoim komputerze, mogą być użyte do skonstruowania konfiguracji produkcji muzycznej w oparciu o sam NAUTILUS.

16-ścieżkowy sekwencer MIDI / 16-ścieżkowy rejestrator audio

NAUTILUS posiada sekwenser / sekcję nagrywania, która oferuje 16 ścieżek MIDI oraz 16 ścieżek audio; świetny zasób do stworzenia olśniewającego występu lub genialnej produkcji. Sekwencjonowanie MIDI ułatwia uchwycenie pomysłów, inspiracji i profesjonalnych fraz za pomocą funkcji Drum Track lub RPPR (Realtime Pattern Play / Recording).
16-ścieżkowy rejestrator dźwięku jednocześnie rejestruje do czterech ścieżek 16-bitowych / 24-bitowych nieskompresowanych danych z częstotliwością próbkowania 48 kHz. Graj razem z nagranymi ścieżkami, dodawaj efekty, a następnie ponownie sampluj NAUTILUS i umieść ponownie próbkowane pliki WAV bezpośrednio na ścieżce. Podczas polerowania ścieżek możesz swobodnie korzystać z automatyzacji miksera i funkcji edycji, takich jak kopiowanie, wklejanie i normalizowanie, aby uzyskać pożądane rezultaty.

Dostępny model 88-klawiszowy z dotykowym fortepianem, 73-klawiszowy z lekkim dotykiem i model z 61 klawiszami

Klawiatura 88-klawiszowego modelu NAUTILUS wykorzystuje czterostopniową, prawdziwie ważoną akcję młoteczkową wyprodukowaną w Japonii, zwaną RH-3. Ta akcja jest cięższa na niższych nutach i lżejsza na wyższych, co zapewnia doskonałą grywalność. Model z 73 klawiszami wyposażony jest w bardzo pożądaną lekką klawiaturę syntezatorową od C do C, tak jak w modelu 61-klawiszowym. Ta kluczowa akcja pozwala grać partie organowe z dużą ilością glissand, a także solówki syntezatorowe, które wykorzystują szeroki zakres klawiatury.
Model 88-klawiszowy jest wyposażony w luksusowe drewniane panele boczne, a modele 73-klawiszowe i 61-klawiszowe to zupełnie nowy projekt z imponującymi krzywiznami, które wznoszą się od dołu urządzenia na boki, wzorowane na imionach NAUTILUS: Łódź podwodna Nautilus i mięczak głowonogów. Wszystkie te elementy sprawiają, że NAUTILUS jest również wyjątkowym instrumentem na scenie, pełnym osobowości.

Darmowy pakiet oprogramowania muzycznego

NAUTILUS jest dostarczany z różnorodnym oprogramowaniem muzycznym firmy Izotope, w tym „Ozone Elements”, które pozwala nie tylko tworzyć utwory, ale także doskonalić je za pomocą sztucznej inteligencji, „Skoove”, które pomoże Ci poprawić umiejętności gry na klawiaturze, oprogramowanie DAW „Reason Lite” , a także syntezatory oprogramowania firmy KORG i innych marek.
Innymi słowy, w momencie, gdy zdobędziesz ten syntezator, będziesz mieć do dyspozycji wiele narzędzi, które pomogą Ci przenieść Twoją muzykę na wyższy poziom.

Korg Nutilus dostępny w Musicsklep.pl Kutno
A także na www.musicsklep.pl
#nautilus #syntezator #musicsklepkutno #musicsklep

 

***
www.musicsklep.pl
6000 508 11
Czynne 7 dni w tygodniu od 10 do 18
Niedziele po wcześniejszym umówieniu.
Jesteśmy w Kutnie, ul. Łęczycka 60A.
Sprzęt Muzyczny Instrumenty Akcesoria
Możliwość odebrania sprzętu od poniedziałku do niedzieli od 8.00 do 20.00; możliwość zostawienia sprzętu w rozliczeniu; raty; leasing.
Możliwość zostawienia sprzętu w rozliczeniu;
Sprzedajemy na raty (Santander lub Credit Agricole);
Leasing (Leaselink).
Wystawiamy faktury VAT
***
Oferujemy indywidualne szkolenia i doradztwo w konfiguracji nagłośnienia i obsłudze mikserów cyfrowych.
***
Wysyłka w ciągu 24h.
Możliwe formy wysyłki:
-Kurier DPD
-Inpost Paczkomaty
***